MALOWANIE PROSZKOWE

              jest nowoczesną metodą nanoszenia powłok malarskich polimeryzujących w temperaturze ok. 200oC – wykonuje się je w lakierniach proszkowych. Malarnia proszkowa jest niezbędna do przeprowadzenia procesu malowania proszkowego. Elementy stalowe przygotowywane są do malowania proszkowego  poprzez śrutowanie lub obróbkę chemiczną, składającą się z operacji odtłuszczania, trawienia i fosforanowania, zapewniającą profesjonalne przygotowanie powierzchni elementów na lakierowanie proszkowe.

Jakimi farbami wykonuje się malowanie proszkowe?

W zależności od przeznaczenia wyrobu malowanie proszkowe wykonywane jest farbami epoksydowymi, poliestrowo-epoksydowymi lub poliestrowymi renomowanych firm posiadających międzynarodowe atesty, w pełnej gamie kolorów RAL. Uzyskana w efekcie  lakierowania proszkowego powłoka malarska posiada grubość od 30 do 120 mikronów, oraz określony rodzaj powierzchni (mat, półmat, połysk) i drobną strukturę (gładką, drobną i grubą).

Malowanie proszkowe – efekty

Lakierowanie proszkowe i powłoka uzyskana metodą malowania proszkowego gwarantuje wysoką estetykę, wytrzymałość mechaniczną, oraz odporność na promieniowanie słoneczne, UF i działanie warunków atmosferycznych. Malowanie proszkowe jest bardzo skuteczne, zostało to  potwierdzone badaniami zgodnie z normą DIN 50021.

 

Automatyczna linia lakiernicza

Nasza malarnia proszkowa jest wyjątkowo nowoczesna. Posiadamy automatyczną linię lakierniczą. W skład linii wchodzą:

 • myjnia natryskowa 6-strefowa – lakierowanie proszkowe wymaga, by detale poddawane były tutaj procesowi odtłuszczania oraz mycia przy pomocy wodnych roztworów soli alkalicznych i niejonowego środka powierzchniowo-czynnego oraz soli nieorganicznych,
 • suszarnia – po nałożeniu warstwy ochronnej detale poddawane są suszeniu,
 • kabina lakiernicza podkładowa – nakładanie farby proszkowej odbywa się techniką napylania elektrostatycznego przy pomocy pistoletów pneumatycznych w sposób automatyczny
 • piec do wstępnej polimeryzacji – nałożona farba wygrzewana jest w temperaturze 130oC – 150oC. Po tej operacji detale są przekazywane do następnego procesu tj. malowania nawierzchniowego w kolorze,
 • kabiny lakiernicze do malowania koloru – nakładanie farby proszkowej odbywa się techniką napylania elektrostatycznego przy pomocy pistoletów pneumatycznych w zależności od potrzeb w sposób automatyczny lub manualny w dwóch kabinach
 • piec polimeryzujący – podczas wygrzewania farby w temperaturze 180oC – 220oC zachodzi tu proces jej polimeryzacji, a tym samym utwardzenia. Po wystudzeniu detale są zdejmowane z przenośnika i przekazywane do następnego procesu tj. montażu lub pakowania.

 

„DUPLEX” – najlepsza technologia zabezpieczenia

Duplex – to nowoczesny system zabezpieczenia antykorozyjnego stosowany w naszej firmie. Polega na połączeniu antykorozyjnego działania powłoki cynkowej z walorami dekoracyjnymi powłok malarskich. System ten zapewnia czas efektywnej ochrony antykorozyjnej średnio dwukrotnie dłuższy od sumy trwałości samej powłoki cynkowej i powłoki malarskiej.

Śrutowanie strumieniowo-ścierne
Śrutowanie strumieniowo-ścierne jest procesem przygotowującym elementy metalowe pod cynkowanie lub malowanie proszkowe, poprzez oczyszczenie powierzchni z rdzy, farb, lakierów oraz innych zanieczyszczeń.
Profesjonalna komora do śrutowania umożliwia obróbkę elementów o wymiarach 15000 x 3000 x 3000 mm.

Jako specjaliści od zabezpieczeń metalu przed korozją możemy zapewnić, że nasza malarnia proszkowa jest miejscem w którym stosowane są najbardziej innowacyjne technologie, technologie sprawiające, że malowanie proszkowe jest wyjątkowo efektywne. Malowanie proszkowe pozwala na zabezpieczenie metalu przed korozją na długie lata, a także na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego.

Dane technologiczne


Linia ręczna Linia automatyczna
Wymiary pieca: 15000 x 1350 mm

Wysokość kabiny malarskiej: 2200 mm

 

Wymiary pieca: 3200 x 600 mm

Wysokość kabiny malarskiej: 1600 mm

Maksymalne obciążenie przenośnika 100 kg/mb

This post is also available in: ENDEFRRU

  Imię i nazwisko (wymagane) *

  Email (wymagane) *

  Telefon

  Temat

  Treść wiadomości

  PolandEnglishGermanFrenchRussia