JAKOŚĆ I KOMPETENCJA

              to motto naszych działań, a podstawa sukcesu każdego z naszych partnerów. Kierując do Państwa naszą ofertę mamy nadzieję na interesującą i korzystną współpracę. Do Państwa dyspozycji oddajemy nasze wieloletnie doświadczenie, doskonale zgraną kadrę i ogromny potencjał technologiczno – produkcyjny w zakresie obróbki mechanicznej metali, spawania konstrukcji i wyrobów gotowych, oraz zabezpieczeń antykorozyjnych – tj. cynkowania ogniowego i malowania proszkowego.

Grupa METALTECH – PIASECKI jest dużą polską firmą prywatną działającą na rynkach europejskim w branży metalowej od 1981r.  

         

Głównymi odbiorcami naszych wyrobów w kraju i zagranicą są firmy związane z przemysłem: rolniczym, maszynowym, metalowym, spożywczym, samochodowym, elektrotechnicznym, papierniczym i energetycznym.  Ponadto jesteśmy dostawcą konstrukcji dla budownictwa przemysłowego, drogowo – mostowego oraz infrastruktury zewnętrznej.


Współpraca Grupy Metaltech

Obecnie współpraca Grupy METALTECH – PIASECKI obejmuje firmy z 16 krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej, co stanowi ok. 62 % ogólnego obrotu firmy. Pozostałe 38% to współpraca z firmami krajowymi.


Obrót firmy /2020 –  59 mln EUR/ z roku na rok ma dużą dynamikę wzrostu, co przekłada się dobrą kondycję finansową i możliwości dalszego inwestowania.


Wyroby metalowe – części maszyn i urządzeń stanowią ponad 50% udziału produktów w sprzedaży Grupy METALTECH – PIASECKI, w dalszej kolejności
ok. 19 % są to konstrukcje stalowe. Pozostałą cześć sprzedaży tj. dwudziestu
kilku procent stanowią różnego rodzaju usługi.


Struktura zatrudnienia Grupy METALTECH obejmuje obecnie /2020r/  ok 825 pracowników, z czego ponad 80% to stanowiska robotnicze –  pośrednio i bezpośrednio produkcyjne.


Grupa METALTECH – PIASECKI obecnie posiada pięć zakładów usytuowanych w centralnej Polsce, na terenie obecnego województwa mazowieckiego z czego;

  • trzy w Ciechanowie /około 100 km od Warszawy w kierunku północnym/
  • jeden w Czosnowie /około 30 km od Warszawy w pobliżu trasy Warszawa –  Gdańsk/
  • jeden w Płońsku /około 30 km od Ciechanowa, w kierunku Warszawy/

Czosnów

        Zakład   Mechaniczny w Czosnowie o powierzchni    ponad   1200 m2    stanowi   jednocześnie siedzibę prawną firmy.  W tym zakładzie rozpoczynała produkcję firma METALTECH od prostych do coraz bardziej skomplikowanych elementów metalowych w oparciu o dokumentacje klienta.  Obecnie w zakładzie tym, realizowane są zamówienia na pojedyncze wyroby i w małych seriach. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu technicznemu zakład stanowi doskonałe zaplecze kooperacyjne dla zakładu w Ciechanowie.

Ciechanów

        Zakład Mechaniczny ul. Niechodzka 13 w Ciechanowie o powierzchni 6,50 h zlokalizowany w dzielnicy przemysłowej miasta. Zabudowa zakładu to ponad 10.000 m2 powierzchni hal produkcji podstawowej i pomocniczej, warsztatów i magazynów. Utwardzone place magazynowe i wyrobów gotowych, a także bocznica kolejowa stanowią dopełnienie potencjału firmy. Zakład w Ciechanowie skupia znaczną część potencjału Grupy METALTECH – posiada szereg uniwersalnych, specjalistycznych sterowanych numerycznie maszyn do obróbki metali, oraz spawanie wyrobów i detali o różnych wielkościowo gabarytach /dzięki wyposażeniu hal produkcyjnych w suwnice/.

         Cynkownia Ogniowa ul. Mleczarska 22, to drugi zakład usytuowany na tym samym terenie. Cynkownia oparta jest na nowoczesnej, ekologicznej, bezściekowej technologii zabezpieczania antykorozyjnego wyrobów metalowych, a także wyposażona jest w nowoczesną   linie do malowania proszkowego dzięki czemu wyroby klientów są doskonale zabezpieczone.

        Wytwórnia Konstrukcji Stalowych lokalizacyjnie jest umiejscowiona w innej części dzielnicy przemysłowej Ciechanowa tj. przy ul. Tysiąclecia 8. Zakład o pow. 11.100 m2 i zabudowie 9.500 m2 powierzchni hal produkcyjnych.  Wytwórnia wyposażona jest w szereg maszyn umożliwiających wykonanie elementów konstrukcji stalowych. Hale produkcyjne wyposażone są w suwnice o nośności 10 ton. Podstawowymi maszynami są dwie linie do cięcia, wiercenia i frezowania firmy Peddinghaus, śrutownica turbinowa i śrutownica komorowa. Na terenie zakładu wykonuje się również malowanie na mokro konstrukcji stalowych oraz innych elementów wielkogabarytowych wymagających tego typu zabezpieczenia.

Płońsk

         Zakład Mechaniczny w Płońsku zlokalizowany jest w strefie przemysłowej miasta. Pow. całkowita to ponad 14,3 h zagospodarowanej powierzchni, w tym powierzchnia głównej hali produkcyjnej – 19.200 m2, oraz powierzchnia biurowa – 1.460 m2. Zakład w Płońsku wyposażony jest w szereg maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie o określonej specyfice, co ugruntowało zakład ten w produkcji wyrobów w różnym zakresie, ale o mniejszych parametrach wagowych w porównaniu z zakładem w Ciechanowie. Specjalnością zakładu są również wyroby ze stali nierdzewnej. W zakładzie w Płońsku znajdują się również dwie linie do malowania proszkowego elementów metalowych.

   Usytuowanie zakładu wobec istniejących arterii komunikacyjnych tj. przy rozwidleniu dwóch tras: Warszawa – Szczecin /Bydgoszcz/ oraz    Warszawa – Gdańsk, a także bliskość linii kolejowej pozwala na swobodne prowadzenie produkcji przemysłowej jak i usług dystrybucyjnych. Dodatkowy atut zakładu to niewielka odległości od Płońska lotniska w Modlinie.


          Rozumiemy Państwa potrzeby, a także różnorodność Waszych wymagań – dlatego jesteśmy gotowi podjąć każde wyzwanie i je wykonać. Z naszymi partnerami staramy się współpracować tak, aby znaleźć właściwe i najlepsze rozwiązanie. Dbamy o każdy etap i element naszej współpracy. Zapewniamy sprawny – profesjonalny zespół organizacyjny, który zapewnia wykonanie i obsługę na najwyższym poziomie – gwarantując jakość na miarę Państwa oczekiwań, a także szybkość i terminowość dostaw do każdego miejsca w Europie.

           Gwarancją naszej dbałości o klienta jest wysoka świadomość załogi w zakresie jakości produkowanych wyrobów i wykonywanych usług, oraz procedury stałej kontroli zachodzących procesów na stanowiskach pracy i laboratoriach przy użyciu nowoczesnego sprzętu kontrolno – pomiarowego. Wysoka jakość wytwarzanych produktów i świadczonych usług już dawno znalazła uznanie wśród naszych klientów. Chcielibyśmy, aby i Państwo mogli się o tym przekonać co znaczy JAKOŚĆ – KOMPETENCJA – DOŚWIADCZENIE.

Licząc na skuteczną i efektywną współpracę – serdecznie zapraszamy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

This post is also available in: ENDEFRRU

PolandEnglishGermanFrenchRussia