JAKOŚĆ I KOMPETENCJA

              to motto naszych działań, a podstawa sukcesu każdego z naszych partnerów. Kierując do Państwa naszą ofertę mamy nadzieję na interesującą i korzystną współpracę. Do Państwa dyspozycji oddajemy nasze wieloletnie doświadczenie, doskonale zgraną kadrę i ogromny potencjał technologiczno – produkcyjny w zakresie obróbki mechanicznej metali, spawania konstrukcji i wyrobów gotowych, oraz zabezpieczeń antykorozyjnych – tj. cynkowania ogniowego i malowania proszkowego.

Grupa METALTECH – PIASECKI jest dużą polską firmą prywatną działającą na rynkach europejskich w branży metalowej od 1981r.  

         

Głównymi odbiorcami naszych wyrobów w kraju i zagranicą są firmy związane z przemysłem: rolniczym, maszynowym, metalowym, spożywczym, samochodowym, elektrotechnicznym, papierniczym i energetycznym.  Ponadto jesteśmy dostawcą konstrukcji dla budownictwa przemysłowego, drogowo – mostowego oraz infrastruktury zewnętrznej.


Współpraca Grupy Metaltech

Obecnie współpraca Grupy METALTECH – PIASECKI obejmuje firmy z 16 krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej, co stanowi ok. 62 % ogólnego obrotu firmy. Pozostałe 38% to współpraca z firmami krajowymi.


Obrót firmy /2020 –  59 mln EUR/ z roku na rok ma dużą dynamikę wzrostu, co przekłada się dobrą kondycję finansową i możliwości dalszego inwestowania.


Wyroby metalowe – części maszyn i urządzeń stanowią ponad 50% udziału produktów w sprzedaży Grupy METALTECH – PIASECKI, w dalszej kolejności
ok. 19 % są to konstrukcje stalowe. Pozostałą cześć sprzedaży tj. dwudziestu
kilku procent stanowią różnego rodzaju usługi.


Struktura zatrudnienia Grupy METALTECH obejmuje obecnie /2020r/  ok 825 pracowników, z czego ponad 80% to stanowiska robotnicze –  pośrednio i bezpośrednio produkcyjne.


Grupa METALTECH – PIASECKI obecnie posiada pięć zakładów usytuowanych w centralnej Polsce, na terenie obecnego województwa mazowieckiego z czego;

  • trzy w Ciechanowie /około 100 km od Warszawy w kierunku północnym/
  • jeden w Czosnowie /około 30 km od Warszawy w pobliżu trasy Warszawa –  Gdańsk/
  • jeden w Płońsku /około 30 km od Ciechanowa, w kierunku Warszawy/

Czosnów

        Zakład   Mechaniczny w Czosnowie o powierzchni    ponad   1200 m2    stanowi   jednocześnie siedzibę prawną firmy.  W tym zakładzie rozpoczynała produkcję firma METALTECH od prostych do coraz bardziej skomplikowanych elementów metalowych w oparciu o dokumentacje klienta.  Obecnie w zakładzie tym, realizowane są zamówienia na pojedyncze wyroby i w małych seriach. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu technicznemu zakład stanowi doskonałe zaplecze kooperacyjne dla zakładu w Ciechanowie.

Ciechanów

        Zakład Mechaniczny ul. Niechodzka 13 w Ciechanowie o powierzchni 6,50 h zlokalizowany w dzielnicy przemysłowej miasta. Zabudowa zakładu to ponad 10.000 m2 powierzchni hal produkcji podstawowej i pomocniczej, warsztatów i magazynów. Utwardzone place magazynowe i wyrobów gotowych, a także bocznica kolejowa stanowią dopełnienie potencjału firmy. Zakład w Ciechanowie skupia znaczną część potencjału Grupy METALTECH – posiada szereg uniwersalnych, specjalistycznych sterowanych numerycznie maszyn do obróbki metali, oraz spawanie wyrobów i detali o różnych wielkościowo gabarytach /dzięki wyposażeniu hal produkcyjnych w suwnice/.

         Cynkownia Ogniowa ul. Mleczarska 22, to drugi zakład usytuowany na tym samym terenie. Cynkownia oparta jest na nowoczesnej, ekologicznej, bezściekowej technologii zabezpieczania antykorozyjnego wyrobów metalowych, a także wyposażona jest w nowoczesną   linie do malowania proszkowego dzięki czemu wyroby klientów są doskonale zabezpieczone.

        Wytwórnia Konstrukcji Stalowych lokalizacyjnie jest umiejscowiona w innej części dzielnicy przemysłowej Ciechanowa tj. przy ul. Tysiąclecia 8. Zakład o pow. 11.100 m2 i zabudowie 9.500 m2 powierzchni hal produkcyjnych.  Wytwórnia wyposażona jest w szereg maszyn umożliwiających wykonanie elementów konstrukcji stalowych. Hale produkcyjne wyposażone są w suwnice o nośności 10 ton. Podstawowymi maszynami są dwie linie do cięcia, wiercenia i frezowania firmy Peddinghaus, śrutownica turbinowa i śrutownica komorowa. Na terenie zakładu wykonuje się również malowanie na mokro konstrukcji stalowych oraz innych elementów wielkogabarytowych wymagających tego typu zabezpieczenia.

Płońsk

         Zakład Mechaniczny w Płońsku zlokalizowany jest w strefie przemysłowej miasta. Pow. całkowita to ponad 14,3 h zagospodarowanej powierzchni, w tym powierzchnia głównej hali produkcyjnej – 19.200 m2, oraz powierzchnia biurowa – 1.460 m2. Zakład w Płońsku wyposażony jest w szereg maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie o określonej specyfice, co ugruntowało zakład ten w produkcji wyrobów w różnym zakresie, ale o mniejszych parametrach wagowych w porównaniu z zakładem w Ciechanowie. Specjalnością zakładu są również wyroby ze stali nierdzewnej. W zakładzie w Płońsku znajdują się również dwie linie do malowania proszkowego elementów metalowych.

   Usytuowanie zakładu wobec istniejących arterii komunikacyjnych tj. przy rozwidleniu dwóch tras: Warszawa – Szczecin /Bydgoszcz/ oraz    Warszawa – Gdańsk, a także bliskość linii kolejowej pozwala na swobodne prowadzenie produkcji przemysłowej jak i usług dystrybucyjnych. Dodatkowy atut zakładu to niewielka odległości od Płońska lotniska w Modlinie.


MISJA I WARTOŚCI

Prowadzimy naszą działalność zgodnie z obowiązującym prawem, w oparciu o ponad czterdziestoletnie doświadczenie w branży metalowej.
Przestrzegamy  biznesowych zasad opartych na  uczciwej i otwartej konkurencji. Nie uczestniczymy w czynnym lub biernym praniu brudnych pieniędzy.
Jesteśmy podmiotem zaangażowanym społecznie. Staramy się wpływać pozytywnie na lokalną społeczność, wspierając liczne społeczne inicjatywy na jej rzecz.
Odrzucamy wszelkie formy zmuszania do pracy poprzez zastraszenie, stosowanie przemocy albo pracy niewolniczej.
Nie akceptujemy wykorzystywania dzieci lub młodzieży przez inne podmioty. Nie korzystamy z pracy dzieci.
Popieramy różnorodność wśród pracowników. Zatrudniamy ludzi o zróżnicowanym  stopniu doświadczenia i praktyki zawodowej, bez względu na narodowość  i płeć.
Budujemy wśród pracowników atmosferę otwartości, koleżeństwa i szacunku we wzajemnych relacjach międzyludzkich.


Rozumiemy Państwa potrzeby, a także różnorodność Waszych wymagań – dlatego jesteśmy gotowi podjąć każde wyzwanie i je wykonać. Z naszymi partnerami staramy się współpracować tak, aby znaleźć właściwe i najlepsze rozwiązanie. Dbamy o każdy etap i element naszej współpracy. Zapewniamy sprawny – profesjonalny zespół organizacyjny, który zapewnia wykonanie i obsługę na najwyższym poziomie – gwarantując jakość na miarę Państwa oczekiwań, a także szybkość i terminowość dostaw do każdego miejsca w Europie.

           Gwarancją naszej dbałości o klienta jest wysoka świadomość załogi w zakresie jakości produkowanych wyrobów i wykonywanych usług, oraz procedury stałej kontroli zachodzących procesów na stanowiskach pracy i laboratoriach przy użyciu nowoczesnego sprzętu kontrolno – pomiarowego. Wysoka jakość wytwarzanych produktów i świadczonych usług już dawno znalazła uznanie wśród naszych klientów. Chcielibyśmy, aby i Państwo mogli się o tym przekonać co znaczy JAKOŚĆ – KOMPETENCJA – DOŚWIADCZENIE.

Licząc na skuteczną i efektywną współpracę – serdecznie zapraszamy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

This post is also available in: ENDEFRRU

PolandEnglishGermanFrenchRussia