ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE STALI  – NAJLEPSZA OCHRONA PRZED KOROZJĄ

Zakłady Mechaniczne i Wytwórnia Konstrukcji Stalowych w swoich działaniach produkcyjnych stosują określone procesy zabezpieczeń antykorozyjnych. Wynikają one zarówno z wymagań naszych klientów jak i samych materiałów, aby zachować jak najdłuższą trwałość produkowanych wyrobów. Co dają zabezpieczenia antykorozyjne stali? Dzięki tym metodom nasze wyroby są doskonale zabezpieczone, gwarantując wysoką estetykę, wytrzymałość i odporność na działania warunków atmosferycznych.

Zabezpieczenia antykorozyjne – Metaltech

W zakładach Grupy METALTECH stosujemy następujące procesy zabezpieczeń antykorozyjnych:


         CYNKOWANIE OGNIOWE  jest nowoczesnym i technicznie zaawansowanym procesem, który chroni stal i stopy żelaza przed rdzą. Wysoka jakość jest wynikiem kilku szczególnych własności cynku i stali. Jak powstają zabezpieczenia antykorozyjne stali?  Powłoka cynku tworzy stop z powierzchnią stali – stop Fe i Zn na linii styku, pokrywając wszystkie powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki temu powłoka jest trwała i odporna na działanie środowiska i uszkodzeń mechanicznych. Proces cynkowania polega na zanurzeniu elementu – wyrobu w płynnym cynku, który wcześniej jest przygotowywany w powiązanych ze sobą kolejnych chemicznych etapach. Zabezpieczenia antykorozyjne stali, wykonane metodą cynkowania ogniowego są wyjątkowo efektywne – tak przygotowany i wykonany proces daje trwałość powłoki, a tym samym elementu na 20 do 65 lat w zależności od rodzaju agresywności środowiska.


          MALOWANIE PROSZKOWE   jest nowoczesną metodą nanoszenia powłok malarskich polimeryzujących w temp. 200oC. Elementy stalowe są przygotowywane do malowania poprzez  śrutowanie lub obróbkę chemiczną. Następnie za pomocą pistoletu nakładana jest warstwa proszku /w zależności od rodzaju i koloru farby/ i wygrzewana w piecu w temp. jak wyżej. SYSTEM DUPLEX to nowoczesny system zabezpieczania antykorozyjnego stosowany od wielu lat w naszych zakładach. Polega na połączeniu antykorozyjnego działania powłoki cynkowej z walorami dekoracyjnymi powłok malarskich. Zabezpieczenia antykorozyjne uzyskane dzięki SYSTEMOWI DUPLEX są bardzo trwałe. System ten zapewnia czas efektywnej ochrony antykorozyjnej średnio dwukrotnie dłuższy od sumy trwałości samej powłoki cynkowej i powłoki malarskiej. Zabezpieczenia antykorozyjne powstałe na wskutek malowania proszkowego sprawdzą się doskonale w przypadku elementów dekoracyjnych takich jak m.in. ogrodzenia, bramy.


          MALOWANIE NA MOKRO – proces malowania elementów o dużych gabarytach w tym stalowych konstrukcji budowlanych poprzez agregaty hydrodynamiczne i zbiorniki ciśnieniowe do natrysku farb na uprzednio przygotowane powierzchnie. Zabezpieczenia antykorozyjne są efektem wieloetapowego procesu – powierzchnie konstrukcji do malowania przygotowywane są metodą strumieniowo – ścierną /śrutowanie/ w odpowiedniej wielkości  komorach śrutowniczych /komory turbinowe i śrutownicze/. Zabezpieczenia antykorozyjne wykonywane przez Metaltech są najwyższej jakości – wszystkie procesy są stale monitorowane i sprawdzane za pomocą wielu urządzeń kontrolno – pomiarowych.

This post is also available in: ENDEFRRU

  Imię i nazwisko (wymagane) *

  Email (wymagane) *

  Telefon

  Temat

  Treść wiadomości

  PolandEnglishGermanFrenchRussia