Precyzyjne cięcie piłą taśmową

Kształtowniki i profile stalowe stanowią  podstawę większości konstrukcji budynków i budowli zapewniając im stabilność i właściwe parametry nośne. Elementy metalowe są produkowane w standardowych wymiarach. Dlatego rozmaitość projektów, w których są one wykorzystywane, wiąże się też z koniecznością dostosowania ich do konkretnych potrzeb. Takie dostosowanie umożliwia cięcie kształtowników za pomocą wyspecjalizowanych narzędzi. Do najlepszych i najbardziej precyzyjnych zalicza się cięcie piłą taśmową. Sterowana numerycznie maszyna CNC zapewnia wyjątkową precyzję wykonania oraz powtarzalność elementów. Cięcie kształtowników z bardzo dużą dokładnością umożliwia dostosowanie ich parametrów nawet do bardzo urozmaiconych i różnorodnych konstrukcji. Dodatkowym atutem wykorzystanych maszyn jest też uzyskiwanie bardzo gładkiej i równiej krawędzi. Z tego powodu cięcie piłą taśmową nie wymaga dodatkowej obróbki wykończeniowej przygotowywanych elementów. Pozwala to na szybszą realizację zlecenia i jednocześnie ogranicza koszty wykonania elementów.

Usługowe cięcie rur – cięcie kształtowników i profili

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi z zakresu obróbki skrawaniem i przygotowywanie gotowych elementów poprzez spawanie rur czy profili, do zastosowania w konkretnym projekcie. Wykonujemy również cięcie kształtowników pojedynczo i w dużych partiach seryjnych. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, w tym bardzo wydajną piłą marki Peddinghaus. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu podejmujemy się nawet trudnych zadań.

Pomimo automatyzacji procesu, cięcie piłą taśmową jest procesem skomplikowanym, wymagającym fachowej wiedzy i umiejętności. Jako specjaliści w tej dziedzinie precyzyjnie dobieramy parametry pracy maszyny, takie jak posuw czy prędkość podawania. W efekcie cięcie kształtowników na odcinki określonej długości jest jeszcze dokładniejsze i bardziej wydajne.

Oferujemy:

 • cięcie kształtowników pojedynczych, jak i większych partii,
 • cięcie piłą taśmową na odcinki tej samej długości lub w wielu wymiarach, precyzyjnie określonych w dokumentacji klienta,
 • cięcie kształtowników o różnych przekrojach i średnicach,
 • cięcie kształtowników z różnych materiałów;  aluminium, stali konstrukcyjnej i nierdzewnej,
 • cięcie piłą taśmową z bardzo wysoką precyzją,
 • cięcie piłą taśmową z jednoczesnym wierceniem otworów,
 • cięcie piłą taśmową o max szerokości cięcia 1250 mm i max długości cięcia – 520 mm,
 • cięcie kształtowników kątowe (30°-135°),
 • cięcie piłą taśmową z minimalnymi stratami materiału.

Uzyskanie gładkiej linii cięcia i precyzyjnie określonej długości odcinka wymaga nie tylko znajomości maszyny, ale też cech fizycznych materiału. Parametry takie jak twardość, średnica czy profil mają znaczenie dla ostatecznego efektu pracy. Dlatego cięcie kształtowników piłą mechaniczną wymaga fachowego podejścia i znajomości techniki. Nasi pracownicy doskonale opanowali te dziedzinę, dlatego wykonują zlecenia z wysoką precyzją, szybko i terminowo. W efekcie cięcie piłą taśmową w naszej firmie jest atrakcyjne cenowo i gwarantuje wysoką jakość finalnych wyrobów.

 

MECHANICZNE CIĘCIE I WIERCENIE KSZTAŁTOWNIKÓW (CNC)


Jednoczesne wiercenie 3 wrzecionami

– max średnica otworu –  40 mm

– max. szer. robocza – 1100 mm

– max. wys. robocza  – 630 mm


Cięcie piłą taśmową:

– max. szerokość cięcia – 1250 mm

– max. wysokość cięcia  – 520 mm

This post is also available in: ENDEFRRU

  Imię i nazwisko (wymagane) *

  Email (wymagane) *

  Telefon

  Temat

  Treść wiadomości

  PolandEnglishGermanFrenchRussia