NAJLEPSZA OCHRONA PRZED KOROZJĄ

         Zakłady Mechaniczne i Wytwórnia Konstrukcji Stalowych w swoich działaniach produkcyjnych stosują określone procesy zabezpieczeń antykorozyjnych. Wynikają one zarówno z wymagań naszych klientów jak i samych materiałów, aby zachować jak najdłuższą trwałość produkowanych wyrobów. Dzięki tym metodom nasze wyroby są doskonale zabezpieczone, gwarantując wysoką estetykę, wytrzymałość i odporność na działania warunków atmosferycznych.

W zakładach Grupy METALTECH stosujemy następujące procesy zabezpieczeń antykorozyjnych:


         CYNKOWANIE OGNIOWE  jest nowoczesnym i technicznie zaawansowanym procesem, który chroni stal i stopy żelaza przed rdzą. Wysoka jakość jest wynikiem kilku szczególnych własności cynku i stali. Powłoka cynku tworzy stop z powierzchnią stali – stop Fe i Zn na linii styku, pokrywając wszystkie powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki temu powłoka jest trwała i odporna na działanie środowiska i uszkodzeń mechanicznych. Proces cynkowania polega na zanurzeniu elementu – wyrobu w płynnym cynku, który wcześniej jest przygotowywany w powiązanych ze sobą kolejnych chemicznych etapach. Tak przygotowany i wykonany proces daje trwałość powłoki , a tym samym elementu na 20 do 65 lat w zależności od rodzaju agresywności środowiska.


         MALOWANIE PROSZKOWE  jest nowoczesną metodą nanoszenia powłok malarskich polimeryzujących w temp. 200oC. Elementy stalowe są przygotowywane do malowania poprzez  śrutowanie lub obróbkę chemiczną. Następnie za pomocą pistoletu nakładana jest warstwa proszku /w zależności od rodzaju i koloru farby/ i wygrzewana w piecu w temp. jak wyżej. SYSTEM DUPLEX to nowoczesny system zabezpieczania antykorozyjnego stosowany od wielu lat w naszych zakładach. Polega na połączeniu antykorozyjnego działania powłoki cynkowej z walorami dekoracyjnymi powłok malarskich. System ten zapewnia czas efektywnej ochrony antykorozyjnej średnio dwukrotnie dłuższy od sumy trwałości samej powłoki cynkowej i powłoki malarskiej.


         MALOWANIE NA MOKRO – proces malowania elementów o dużych gabarytach w tym stalowych konstrukcji budowlanych poprzez agregaty hydrodynamiczne i zbiorniki ciśnieniowe do natrysku farb na uprzednio przygotowane powierzchnie. Powierzchnie konstrukcji do malowania przygotowywane są metodą strumieniowo – ścierną /śrutowanie/ w odpowiedniej wielkości  komorach śrutowniczych /komory turbinowe i śrutownicze/. Wszystkie procesy są stale monitorowane i sprawdzane za pomocą wielu urządzeń kontrolno – pomiarowych.

This post is also available in: EN DE FR RU

Imię i nazwisko (wymagane) *

Email (wymagane) *

Telefon

Temat

Treść wiadomości

PolandEnglishGermanFrenchRussia